Çocukları yetişkinlerden ayıran en önemli özelliklerden bir tanesi kendilerinin farkında olma, duyguları hakkında konuşabilme, duygu ve düşüncelerini anlamlandırma yeteneklerinin zayıf olmasıdır.

  • Dolayısıyla çocukluk döneminde karşılaşılan duygusal problemlerin, travmaların, hayal kırıklıklarının belirlenmesi, doğru bir biçimde tespit edilmesi kimi zaman kolay olmaz.
  • Bu gibi durumlarda söz konusu problemler pedagojik, profesyonel ve bilimsel yaklaşımlarla keşfedilmeye, ortaya çıkarılmaya muhtaç hale gelir.

Çocuğunuz için psikolojik danışmanlık hizmeti almayı düşünüyor ve/veya oyun terapisi hakkında bilgi edinmek, çocuk psikologu tarafından uygun görülmesi halinde çocuğunuzun bu uygulamadan yararlanmasını sağlamak istiyorsanız uzman pedagoglardan yardım almalısınız.

Oyun terapisi belirli bilimsel yöntemler eşliğinde, çocuk psikolojisi alanında ehil kişiler tarafından, dikkat ve titizlikle uygulanması gereken bir terapi yöntemidir. Ancak profesyonel, sağduyulu ve etik bir yaklaşımla uygulandığı takdirde çocuklar üzerindeki iyileştirici etkisinden yararlanılabilir.

Çocuk gelişim süreçleri dahilinde çocuklar zaman zaman öyle farklı ve yoğun duygu ve ruh hallerine girerler ki söz konusu duygu durumlarıyla kendi kendilerine başa çıkmaları mümkün olmaz.

Bahsi geçen zorlu deneyimlerden yara almadan ve en az zararla çıkmak için dışarıdan kendilerine uzanacak profesyonel bir ele ve bilimsel yöntemlere ihtiyaç duyarlar. Çocuk psikolojisi alanında evrensel olarak kabul görmüş bir yöntem olarak ortaya çıkan oyun terapisi bu anlamda terapistlerin son dönemde sık sık başvurduğu etkili bir araç olma özelliği taşır.

Profesyonel, bilimsel ve etik yaklaşımı elden bırakmadan, mesleki bilgi birikimi ve tecrübe ışığında, verimli ve güvenilir bir danışmanlık hizmeti alabileceğiniz Psikoakademi Samsun’da faaliyet gösteriyor.

Çocuğunuzun daha iyi bir çocukluk dönemi geçirmesini sağlamak ve bu sayede daha sağlıklı ve mutlu bir yetişkinlik çağına doğru yol almasına katkıda bulunmak için Psikoakademi’nin desteğini yanınıza alabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Sadece bir telefon uzağınızdayız

0 (362) 225 06 20

0 (362) 225 06 20

Sadece bir telefon uzağınızdayız

Hemen Randevu Alın!

Lütfen randevu formundaki bilgileri eksiksiz olarak doldurunuz.

Randevu Al