Yetişkinliğe giden yolda kazanılan tecrübelerin bütünü gelecekte kişinin nasıl bir birey olacağını, ne tür kişilik özellikleri sergileyeceğini ve yaşamına dair daha pek çok ayrıntıyı belirler.

Kişinin yetişkinlikte karşı karşıya kaldığı mesleki, ailevi ya da sosyal problemlerin pek çoğunun tohumları çocukluk döneminde yaşanan olumsuz tecrübe ve travmalarla atılır.

Bu dönemde sağlıklı bir biçimde tespit edilememiş, ihmale uğramış, tespit edilse dahi üstesinden gelmek üzere herhangi bir adım atılmamış sorunlar en iyi ihtimalle çocuğun gelecekte eksik ve yetersiz bir birey haline gelmesine sebep olabilecek etmenler arasında girecektir.

Samsun’da psikolojik danışmanlık desteği sağlayan Psikoakademi, çocuk gelişim yıllarında karşılaşılan küçük, büyük her türlü problem için bilimsel ve etik sınırlar dahilinde çözüm üreterek hem çocuklar ve hem de ebeveynler için mutlu, sağlıklı ve keyifli bir çocukluk döneminin kapılarını sonuna kadar açıyor.

Her aşaması bambaşka bir deneyim olan insanlık macerasında çocukluk döneminin ayrı ve özel bir yeri ve önemi bulunur.

Geleceğe şekil veren en temel süreçtir çocukluk. Dolayısıyla toplumlara sağlıklı bireyler kazandırmanın en kolay yolu onlar için sağlıklı bir çocuk gelişim sürecini garantilemekten geçer.

Çocuklar için psikolojik danışmanlık hizmeti, bu hizmetin kapsamı ve çocuk psikologu bu noktada son derece önemli konular olarak ortaya çıkar.

Uzman çocuk psikoloğu tarafından çocuğun yaşına ve gelişim düzeyine uygun ve profesyonel yaklaşımlar eşliğinde bilimsel tespitler yapılmalı ve doğru ebeveyn yönlendirmeleri ile mevcut sorunların üstesinden gelinmesine yardımcı olunmalıdır.

Çocukluk döneminde ortaya çıkan çeşitli davranışsal, zihinsel ya da duygusal rahatsızlıklar vakit kaybedilmeden tespit edilmeli ve söz konusu problemlerin tedavisi için harekete geçilmelidir. Çocuk psikolojisi üzerinde hassasiyetle durulması gereken bir meseledir. Var olan davranış bozuklukları ve/veya duygusal gelgitler, profesyonel pedagojik yaklaşımlarla ele alınmayı gerektirir. Bu noktada uzman psikolog, uygun gördüğü değerlendirme araç ve yöntemlerinden bir ya da birden fazlasına başvurabilir.

Hizmetlerimiz

Sadece bir telefon uzağınızdayız

0 (362) 225 06 20

0 (362) 225 06 20

Sadece bir telefon uzağınızdayız

Şimdi Randevu Alın.

Lütfen randevu formundaki bilgileri eksiksiz olarak doldurunuz.

Randevu Al