Çiftlerin kendi içinde yürüttükleri iletişimin gücü, paylaşımlarının olumlu ve kaliteli içeriği, sağlıklı bir ilişkinin ve mutlu toplumların temelini oluşturur. Çift terapisi özetle, çiftler için söz konusu niteliklere sahip bir ilişkiyi mümkün kılmak ve bu ilişkiyi sürekli hale getirmek için sağlanan profesyonel desteğin adıdır.

Kadın erkek arasındaki duygusal ilişkilerin belirli aşamalarında farklı konularda problemlerle karşılaşılabilir. Belirli bir süredir var olmasına rağmen üstesinden gelinemeyen ya da üstesinden gelmek için herhangi bir adım atılmayan sorunlarla ilgili çift terapisi desteği alınabilir.

Uzman psikolojik danışmanlar tarafından verilen çift terapileri sayesinde, çiftler arasındaki iletişim eksikliği, öfke, sözlü ya da fiziksel şiddet, cinsel sorunlar, istismar gibi olumsuz durumlar için alternatif çözüm önerileri hayata geçirilebilir.

Farklı boyutlarda oluşan ve onarılması güç gibi görünen problemler kısa sürede çözüme kavuşturularak söz konusu çift için yepyeni ve taze başlangıçlar ve gerektiği durumlarda yine olumlu ve güzel ayrılıklar mümkün hale gelir.

Açık, net ve şeffaf iletişim, cinsel yakınlık, ilişkide kendini rahatlıkla ifade edebilme gücü, sadakat, duygusal ve sosyal anlamda paylaşılan kaliteli zamanlar, ayrılıkla ilgili daha sağlıklı algıların var edilmesi, ruhsal tatmin gibi olumlu sonuçlar, başarılı bir çift terapisi ile sağlanabilir.

Samsun’da psikolojik danışmanlık desteği sağlayan Uzman Psikolog Özlem Durhat, çift terapisi alanında gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar ile bugüne kadar bu alanda sorun yaşayan pek çok çifte yardımcı olmuştur.

 

Siz de sorunlarınızı paylaşmaktan çekinmeyerek ilişkinizin bilimsel tecrübeler ışığında, profesyonel yaklaşımlarla ele alınmasına izin verin.

Uzman Psikolog Özlem Durhat, mesleki yeterliliği ve deneyimi ile birlikte duygusal ilişkileriniz dahilinde partnerinizle yaşadığınız her türlü probleme dair farklı bakış açıları geliştirerek size en uygun çözüm yollarını ortaya koyuyor. Hem kendiniz hem de duygusal eşiniz için psikolojik ve fiziksel anlamda çok daha sağlıklı bir geleceğin var edilmesine yardımcı oluyor.

Hizmetlerimiz

Sadece bir telefon uzağınızdayız

0 (362) 225 06 20

0 (362) 225 06 20

Sadece bir telefon uzağınızdayız

Hemen Randevu Alın!

Lütfen randevu formundaki bilgileri eksiksiz olarak doldurunuz.

Randevu Al