Herkes altına imza attığı aile müessesinin en mutlu hikayelere vesile olmasını arzu eder. Ancak aile birliği, kıymetli olduğu kadar zaman zaman zor tesis edilen ve kolay kolay yürütülemeyen bir kuruma da dönüşebilir. Aile içinde baş gösteren sorun ve sıkıntıların kaynağı pek çok farklı konuya dayanıyor olabilir.

Kültürel farklılıklar, belirli karakter özellikleri, çevre, yaşam alanları, parçası olunan sosyal ortamlar gibi çok çeşitli sebeplere bağlı olarak aile bağları zayıflayabilmektedir.

Mutluluk ve huzur beklentisi her ailenin ve tüm aile bireylerinin ömür boyu devam eden ortak hayalidir. Ancak kimi zaman farklı iç ve dış unsurların etkisiyle evlilik müessesesi yıpranabilir ve aile bireyleri arasında iletişim kopuklukları gözlenebilir.

Ailevi sorunlarının üstesinden gelme noktasında aile bireylerinin çaresiz kaldığı durumlarda aile terapisti devreye girer.Ailenin genel yapısını ve aile bireylerini tek tek ele alıp inceleyen aile terapisti, arzu edilen aile içi huzurun yeniden inşası için empatik yaklaşım ve bilimsel veriler ışığında gerekli her türlü yöntem ve aracı hayata geçirir.

Mevcut problemi ve bu problemin kaynağını tespit ederek alternatif çözüm önerilerini gündeme getirir. Farklı bakış açıları üzerinden danışanların ufkunu açarak onların mevcut sorunları daha anlayışlı ve empati odaklı yaklaşımlarla ele alabilmesini mümkün kılar.

Her açıdan son derece değerli olan aile birliğinizin yıkılmaması veya onarılması güç hasarlar almaması için bu konuda deneyimli, alanında ve mesleğinde uzman psikolojik danışmanlardan, aile terapistlerinden yardım almaktan asla çekinmeyin.

Önemli olan sorunların varlığını inkar etmemek ve onları çözmek için adım atmaktan çekinmemektir. Aile terapisi desteği tam olarak bu noktada ve çok önemli bir görev üstlenir.

Uzman Psikolog Özlem Durhat aile terapisi alanında gerçekleştirdiği çalışmalar ve uzun yıllara dayanan tecrübesiyle size, her türlü aile sorununuzu birlikte çözmeyi teklif ediyor. Bu süreçte var olan ya da olmayan tüm sorunlara karşı birlikte mücadele etmek, sizin için mutlu bir aile ve umutlu bir geleceği var etmek adına yanınızda yer alıyor.

Hizmetlerimiz

Sadece bir telefon uzağınızdayız

0 (362) 225 06 20

0 (362) 225 06 20

Sadece bir telefon uzağınızdayız

Hemen Randevu Alın!

Lütfen randevu formundaki bilgileri eksiksiz olarak doldurunuz.

Randevu Al